Przejdź do treści
Wydarzenia

Zespół Selekcyjny

Teresa Czepiec

Reżyserka filmów krótkometrażowych, scenarzystka, storyboardzistka. Studiowała architekturę, sztuki wizualne w Studio Le Fresnoy we Francji, reżyserię na WRiTV UŚ w Katowicach.  Ukończyła też kurs DOK PRO w Studio A. Wajdy. Urodziła się w Belgii, pracuje w Polsce i we Francji. Jej krótki metraż „Superjednostka” zdobył serię nagród na polskich i światowych festiwalach w latach 2014-2021. W 2018 r. powstał w Studiu Munka jej 15-minutowy dokument „Radwan” o krakowskim kompozytorze. W ostatnich latach pracowała jako storyboardzistka i asystentka reżysera przy takich produkcjach jak: „Fuga”, „Essential killing”, „11 minut”, „Sala samobójców”. Obecnie pracuje nad debiutem fabularnym w koprodukcji polsko-belgijskiej.

Karolina Porcari

Aktorka, reżyserka i scenarzystka. Jako dziecko wyjechała z rodzicami do Włoch, gdzie zamieszkiwała osiemnaście lat w regionie Apulia. Następnie przeprowadziła się do Mediolanu, gdzie przez dwa lata studiowała literaturę oraz kierunek teatralny. W 2001 została przyjęta do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W trakcie studiów występowała w Teatrze Ludowym w Krakowie, a po ich ukończeniu w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Gościnnie występowała w wielu teatrach. Ma na swoim koncie dwa krótkie metraże „Peccatrice” (polski tytuł „Grzesznica”) 2018 i „Victoria” 2022. Ten ostatni przyniósł jej m.in. główną nagrodę im. Lucjana Bokińca w Konkursie Młodego Kina na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Andrzej Przeździecki

Urodzony w Warszawie w roku 1962. Studiował filologię germańską na Uniwersytecie Warszawskim. Następnie kontynuował studia z literatury i historii Niemiec w Pädagogische Hochschule w Magdeburgu i na Uniwersytecie w Hanowerze. Pierwszy kontakt z kinem niezależnym to współpraca z organizatorami festiwalu OKFA w Koninie. Następnie praca podczas festiwali UNICA w Warszawie(2003) i w Gdańsku(2009).

Przez wiele lat ścisła współpraca z festiwalem kina niezależnego w Berlinie „Fenster zum Osten” i jego kontynuatorem „Nachbarn bei Freunden”. Członek Jury festiwali kina niezależnego w Senftenbergu (Niemcy), Chersonie (Ukraina), Kędzierzynie-Koźlu „Publicystyka”, Oświęcimiu „Kochać człowieka”. W roku 2018 wybrany do Zarządu UNICA (Union Internationale du Cinema, a w 2021 wybrany na wiceprzewodniczącego tej Światowej Unii Kina Niezależnego.