Przejdź do treści
Archiwum 10 czerwca 12:00-14:00 | 15:00-17:00

Warsztat scenariopisarski z Magdaleną Wleklik

O czym warto opowiadać? Które historie są dla widza interesujące?

Rozpoczniemy od omówienia zagadnień dotyczących produkcji filmowej i wymogów współczesnego scenariusza. Omówimy zmianę narracji filmowej w ostatnich latach. Przydatne będą przy tym scenariusze z Biblioteki Scenariuszy Filmowych. Każdy z uczestników poszuka tematu na film, który chciałby wkrótce nakręcić. Przeanalizujemy projekt pod kątem wizualnym i doboru ścieżki dźwiękowej. Poszukamy odpowiedzi na pytania, jak zadebiutować pełnym metrażem? Czy współczesne kino polskie jest w kryzysie? Jak współpracować z platformami? Opowiemy o możliwościach rozwoju młodego scenarzysty i szerzej – młodego filmowca. Zajęcia przebiegać będą w luźnej, kreatywnej atmosferze. Będą okazją do poznania samego siebie, twórczych możliwości w zakresie języka filmowego i skonfrontowania ich z grupą.

Prowadzenie Magdalena Wleklik – scenarzystka filmowa i radiowa, dramatopisarka, reżyserka. W swojej twórczości porusza wrażliwe społecznie tematy, np. muzułmanów napływających na kontynent europejski w scenariuszu filmu „Kim jesteś” czy historii terroryzmu w dramacie „Władcy”. Spektakl zdobył Buławę Hetmańską na 42. Zamojskim Lecie Teatralnym.

Jej filmy miały pokazy na wielu festiwalach w kraju i za granicą, m.in. MFF w Cannes, RIFF w Rzymie, Camerimage, FPFF w Gdyni. Za całokształt twórczości związanej z II wojną światową otrzymała medal 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.

Ukończyła Scenariopisarstwo na Wydziale Reżyserii, a później Realizację Tv na Wydziale Operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Wykładowczyni warsztatów scenariopisarskich w Instytucie Badań Literackich PAN. Członkini Zarządu Koła Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Współtwórczyni Biblioteki Scenariuszy Filmowych. Laureatka artSkrypt 2021, I Nagrody SCRIPT WARS 2022, I Nagrody AUDIOTEKI 2022, III Nagrody Fundacji Rodziny Staraków Spectra Art Space w konkursie WYOBRAŹ SOBIE 2022.

Strona autorki: wleklik.com

Termin: 10 czerwca I 12.00-14.00, 15.00-17.00, CKiS – DK Oskard

Liczba uczestników ograniczona do 20 osób – konieczność deklaracji udziału przy zgłoszeniu pobytu na OKFA.