Przejdź do treści
Archiwum 8 czerwca 18;30

Pokaz specjalny „Roving woman”

„Roving Woman” to film, którego producentem jest legendarny reżyser Wim Wenders. W rolach głównych występują Lena Góra i nominowany do Oscara John Hawkes.  To intrygujące, zanurzone w specyficznym klimacie kino drogi będzie można zobaczyć na pojedynczym pokazie specjalnym podczas 69. OKFA.

Sara po burzliwej awanturze z chłopakiem traci dom i środki do życia. Zdesperowana kradnie samochód, który staje się jej jedynym schronieniem. Odkrywając jego zawartość, zakochuje się we właścicielu pojazdu i postanawia go odnaleźć. Wyrusza w podróż przez amerykańskie pustkowia, która pozwoli jej przewartościować życiowe pragnienia i priorytety.

Film „Roving Woman” jest luźno inspirowany  historią tajemniczego zniknięcia artystki Connie Converse w latach 70. To pełnometrażowy debiut fabularny Michała Chmielewskiego, który jest także współautorem scenariusza razem z Leną Górą. W rolach głównych występują Lena Góra („Król”) i nominowany do Oscara John Hawkes („Do szpiku kości”). W filmie gościnnie pojawia się też Chris Hanley – amerykański producent takich kultowych projektów, jak m.in. „American Psycho”, i „Spring Breakers”. Producentem wykonawczym jest legendarny reżyser Wim Wenders („Niebo nad Berlinem”).

„Roving Woman” powstawał w duchu prawdziwego kina niezależnego. Wraz z ekipą rzeczywiście ruszyliśmy w drogę z naszą bohaterką. Poza scenami zapisanymi w scenariuszu byliśmy również otwarci na to, co przyniesie nam los. Niespodziewane zastane sytuacje, dziwni, czasem niebezpieczni ludzie pustyni, których spotkaliśmy, również znaleźli swoje miejsce w filmie.  Ta metoda pracy pomogła osiągnąć nam odpowiedni poziom wiarygodności zdarzeń i bohaterów, co – mam nadzieję – sprawi, że widzowie zatracą poczucie granicy między fikcją a rzeczywistością – mówi reżyser Michał Chmielewski.

Światowa premiera „Roving Woman” odbyła się na  Tribeca Film Festival w Nowym Jorku. Pokazywany był też m.in. na Raindance Film Festival w Londynie, Black Nights Film Festival w Tallinie, Sofia International Film Festival, Love International Film Festival, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (sekcja Polonica) oraz American Film Festiwal we Wrocławiu.

2022, PL/USA, dramat, 95’

scenariusz: Lena Góra, Michał Chmielewski
reżyseria: Michał Chmielewski
obsada: Lena Góra, John Hawkes,  Chris Hanley
8 czerwca, g. 18.30
bilet: 15 zł