Przejdź do treści
info

Jury młodych

Dominika Stachowiak

Studentka V roku Filmoznawstwa i Kultury Mediów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współtwórczyni programu ,,Filmoznawcy z wyboru” emitowanego w Radiu Afera. Zaangażowana w pracę przy festiwalach Millenium Docs Against Gravity oraz Animator. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Scenariuszowego Script Pro 2023 . Na co dzień pracuje w Kinie Muza w Poznaniu, gdzie między innymi jest prelegentką Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

Bartosz Kapral

Student II roku Filmoznawstwa i Kultury Mediów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członek studenckiego koła filmowego. Pociąga go kino autorskie, chaotyczne, awangardowe, surrealistyczne. Jego comfort movies są japońskie dziwactwa, których nikt nigdy nie widział. Początkujący filmowiec tworzący amatorskie projekty filmowe. Kiedy wena przychodzi, nie waha się wziąć długopis i popełnić wiersz. Człowiek nie samymi filmami żyje, więc jako zapalony podróżnik przygotowuje się powoli na długą wyprawę autostopową po Azji.

Damian Pietrzak

Student III roku Filmoznawstwa i kultury mediów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, redaktor czołowej polskiej strony poświęconej rynkowi filmowemu – boxoffice-bozg.pl i korespondent z festiwali filmowych, w tym z Berlinale i Cannes. Zafascynowany kulturą i sztuką Francji. Swoją pracę licencjacką poświęca najważniejszemu dziełu Agnès Vardy – „Cléo od 5 do 7”, analizując utwór w kontekście kobiecego spojrzenia. Poza Francuską Nową Falą interesuje go autorskie kino z USA, ze szczególnym wskazaniem na takich twórców jak Todd Haynes i Kelly Reichardt.