Przejdź do treści
Archiwum

Jury Młodych

Pola Kuszak

Absolwentka szkoły muzycznej i studentka filmoznawstwa i kultury mediów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od lat zaangażowana w pracę przy festiwalach filmowych takich jak Nowe Horyzonty, American Film Festival, Short Waves czy Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!. Obecnie współtworzy niezależny kolektyw filmowy Nektar z Innej Planety promujący na terenie Poznania offowe kino krótkometrażowe z całego świata.

Przemysław Murawski

Student trzeciego roku filmoznawstwa na UAM, współzałożyciel niezależnego kolektywu Nektar z Innej Planety organizującego regularne wydarzenia filmowe na terenie Poznania, selekcjoner i programer filmów krótkometrażowych na festiwalu OFF Jeżyce, pasjonat kina eksperymentalnego i awangardowego, najbardziej interesuje go sztuka audiowizualna przesuwająca granice i wychodząca poza ramy gatunkowe i estetyczne.

Michał Staniszewski

Student IV roku filmoznawstwa i kultury mediów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Scenarzysta, wieloletni selekcjoner filmów festiwalowych oraz członek jury VII Dolnośląskiego Festiwalu Filmowego Złoty Samorodek.

Jako twórca niezależny działa przy różnych projektach z obszaru filmowego, jak i teatralnego (udzielając się między innymi jako scenarzysta czy też reżyser). Od dłuższego czasu zajmuje się prowadzeniem warsztatów scenariopisarskich, w trakcie których dzieli się z uczestnikami klasycznymi, jak i najnowszymi metodami tworzenia filmowych historii.

Obecnie pracuje nad projektem Scenariusz: Dostępny, dzięki któremu polski odbiorca uzyska dostęp do szerokiego wachlarza scenariuszy filmowych oraz serialowych.